PRAVIDLA KE HŘE 

Od vyvození správného zvuku hlásky k užívání dané hlásky v řeči vede často dlouhá cesta. Cílem her je zábavnou formou procvičit užívání hlásky při pojmenovávání obrázků a tvoření vět. Výběr obrázků do předem definovaných polí hracích plánů vyplývá z individuálních potřeb každého hráče. 

Př. Pokud je potřeba fixovat hlásku R, dodáme do hracího plánu obrázky obsahující právě tuto hlásku, pokud potřebujeme podpořit fixaci K, dodáme obrázky obsahující hlásku K, případně i kombinaci více hlásek atd.

Ke hře je potřeba připravit: 

 obrázky zaměřené na procvičování určité hlásky -18 ks - ve velikosti cca 5 x 5 cm (pexesový rozměr). Obrázky se rozmístí do předem definovaných polí na hracím plánu. Obrázky nejsou součástí hry. Kartičky s některými skupinami hlásek je možné objednat přímo u nás na stránkách dyshrátek anebo použít vlastní. Vzhledem k tomu, že potřeby jsou velice individuální a specifické, ty nejvhodnější obrázky na procvičování získáte nejčastěji přímo od svého logopeda. 

Také níže uvedené potřeby nejsou součástí hracího plánu, aby nedocházelo k navyšování ceny produktu. Věříme, že si s touto skutečností každý hravě poradí.Mrkající

 - figurky – nejsou součástí hry. Lze nahradit libovolným zástupným předmětem (panáček, knoflík, kámen atp.). Pro každého hráče jeden.

 hrací kostku – není součástí hry. Lze nahradit losováním karet s vyobrazením různého počtu bodů.

Hra: Každý z hráčů postaví svou figurku na nápis start. Hráč hodí hrací kostkou a postupuje na pole podle hodnoty, která padla na kostce. Př. hráči padne na hrací kostce jednička, postupuje se svou figurkou na pole č. 1, pokud hráč hodí šestku, postupuje na pole č. 6 atd. Na každém poli, na které hráč vstoupí, je potřeba správně pojmenovat obrázek, případně na něj vymyslet větu. Hráč by se měl snažit o správné vyslovení procvičované hlásky ve slově již při prvním pokusu o pojmenování. Pokud se nepodaří, je na místě další pokus nebo opakování po vzoru. Cílem je, aby se každý obrázek nakonec podařilo pojmenovat správně. Postupuje se od pole č. 1 do cíle, tj. na a za pole č. 18. Některá z polí vyžadují splnění speciálních úkolů... 

Podrobná pravidla jsou uvedena přímo na hracím plánu. 

Cena  65,-kč 

LOGOPEDICKÉ HRY

pro hráče od 3 do 133 let

Hrajeme si se sykavkami

- soubor her

OBAL

Hrajeme si při fixaci hlásek

 - univerzální hrací plán - str. 1

Cesta za pokladem

Informace o autorce Mgr. Hance Inderkové získáte

také na: www.logopediemnisek.cz

 
 

 

 

Mgr. Hana Inderková +420 724957578